image

WIth Pleasure

A world that is mesmerizing with exploration, is now in Etiler.

Unique water pipe varieties, exquisite flavors, excellent breakfast. Lively chats against the backdrop of an unique concept accompanied by our piano’s sweet tunes.

Pic
image
image

Ajjna’s Take on the Italian Cuisine

The secret of irresistible Ajjna flavors are hidden in the gastronomic heritage of Sicilian villages. Handmade pasta and sausage varieties, carefully selected natural products, and Italian style pizza with an unmatchable taste.

image

The Ajjna Drinks Concept

Only after meticulous tasting are drinks chosen to allow Ajjna’s visitors the experience of exquisite drinks true to their original form. Experience tea varieties from around the globe that refresh you in summer months and add warmth to conversations in winter, an original lemonade menu and many varieties of new generation coffee worth discovering.

image
Ajjna'nın yeni lezzetlerinden Kıymalı Pişi. Yoğurt ve özel sos ile. 
#Pişi #Ajjna
Ajjna mutfağına özgü bir lezzet: Meksika'dan gelen burritoyu Balkanların kuru eti ve Orta Doğu'nun humusuyla buluşturduk.

#burrito
Pizza... Neredeyse tüm Avrupa ve Asya'ya damga vurmuş bir sofra aktörü... Bugün sizinle en güzel haliyle Ajjna'da buluşuyor.

#Pizza #Ajjna
Bir tabakta avokado varsa sizi güzel bir yemek bekliyor demektir. Ajjna'nın makarnaları ve taze mevsim yeşillikleri avokado ile birleşti, lezzet şöleni başladı.

#Ajjna #Salad #Pasta
Yeme içme eşleşmelerinde uzmanlar iki temel metodu öneriyor: İçecek ve yemeğin tatlarının birbirini desteklemesi ya da birbirini kesmesi. Ajjna'ya gelip kendinize en uygun eşleşmeye karar verebilirsiniz.

#potato #icetea
Pazartesi günü zeytinyağlı menüsü. Hafif ve taze. 🌿

Ajjna’s Flavor is on Social Media


Follow us and join Ajina conversations from anywhere.

image
  • "It is a wonderful thing, waiting somewhere to be discovered"

    Carl Sagan